Tanie odwierty
Just another WordPress site

Architektura i nowoczesne budownictwo – Biennale w Wenecji 2012: Instytut Strelka organizuje dyskusje na temat kształtowania miast przyszłości

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

Dzięki uprzejmości czołowego czołowego think tanku Strelka Institute w Rosji, Strelka Institute, odbywa się seria dyskusji z wybitnymi głosami w dziedzinie architektury i urbanistyki w okresie poprzedzającym otwarcie Biennale Architektury w Wenecji w 2012 roku.
Zainspirowani tematyką Common Ground w Biennale, rozmowy skupią się na tym, w jaki sposób architektura i design mogą napędzać fizyczną, społeczną i gospodarczą regenerację miejskich środowisk.
Posługując się rosyjskimi miastami jako punkt wyjścia, rozmowy będą dotyczyły szerszych zagadnień dotyczących projektowania urbanistycznego wokół globalnych metropolii.
Wyróżnieni prelegenci to Reinier de Graaf z OMA, Teddy Cruz, Stefano Boeri i inni.
Dyskusje odbędą się 27 i 28 sierpnia w Pałacu Strelka.
Wszystkie wydarzenia są bezpłatne, ale przestrzeń jest ograniczona.
Wyślij e-mail, aby zarezerwować miejsce.
Strelka Palazzo Program: PONIEDZIAŁEK, 27.
SIERPIEŃ 15.00.
16.30 Dyskusja: Urban Editing w Rosji i Brazylii Prelegenci: Stefano Boeri, Anastassia Smirnova, Maria Teresa Diniz, Francisca Insulza, Kuba Snopek Tkanka miejska Rosji i Brazylii jest złożona.
Gęsto zaludnione, o niskich dochodach mikrorayony i favele obfitują.
Te rozległe obszary podmiejskie obejmują słabo zabudowane, przestarzałe budynki, które nie zawsze są odpowiednie do nowoczesnego życia.
Jednak ze względu na dużą liczbę mieszkańców i energie, które opracowali, przestrzenie te nie mogą być po prostu ignorowane lub usuwane.
Zamiast tego należy je poddać edycji miejskiej: stopniowemu rozwojowi, aby poprawić jakość życia mieszkańców.
Ważne jest, aby znaleźć rozwiązania, które ożywią te często zaniedbane, marginalne przestrzenie miejskie.
Specjaliści w dziedzinie architektury i urbanistyki z Rosji, Włoch i Brazylii spotkają się, aby omówić, w jaki sposób możemy ponownie przemyśleć cel mikrorayonów i faveli oraz wspomóc ich regenerację w czasach globalnego kryzysu gospodarczego i środowiskowego.
WTOREK 28 SIERPNIA: 10.00.
11am Edukacja w Strelka.
Dyskusja na temat śniadania: Microrayons vs favelas Microrayons vs.
Favelas – dzięki uprzejmości Instytutu Strelka Instytut Strelka oferuje unikalny, bezpłatny, dziewięciomiesięczny program studiów podyplomowych w języku angielskim, ze szczególnym uwzględnieniem miasta.
Kurs ma całościowe podejście do architektury, mediów i designu.
Przyjmuje studentów z całego świata i dyscyplin tak różnorodnych jak architektura, projektowanie, ekonomia, psychologia i antropologia społeczna.
Kurs sprzyja współpracy, refleksji i wymianie wiedzy między rówieśnikami poprzez połączenie prac studyjnych, wykładów, seminariów, warsztatów i spotkań z twórcami miejskiego designu, kreatywnymi myślicielami, administratorami rządów, liderami społeczności i przedsiębiorcami.
Bez względu na pochodzenie, jeśli interesuje Cię kształtowanie miast przyszłości, przyjdź na nieformalne śniadanie w Strelka Palazzo i dowiedz się więcej o tej unikalnej możliwości od dyrektora Instytutu Strelka, Varvary Melnikova i dyrektora ds.
Edukacji Anny Krasińskiej.
Farshid Moussavi, Michael Schindhelm i Rem Koolhaas omawiają projekty studenckie Strelki w godz.
11.30 – 12.30pm Dyskusja: Poza głosem Mówcy: Eyal i Ines Weizman, Teddy Cruz, Justin McGuirk Kontynuując serię ebooków Strelka Press, trzech autorów omawia ich nadchodzące eseje.
Farshid Moussavi, Michael Schindhelm i Rem Koolhaas omawiają projekty studenckie w Strelce.
- Dzięki uprzejmości Instytutu Strelka powyżej: W przed i po Eyal i Ines Weizman bada, w jaki sposób obrazy satelitarne są coraz częściej wykorzystywane do określania historycznych i politycznych odczytów miasta.
Niezależnie od tego, czy przedstawia zniszczone bombami miasta, czy reaktory jądrowe w Iranie, przed i po zdjęciach zrobionych w kosmosie, ale nigdy w samych wydarzeniach.
Ponieważ te odległe dowody mają pierwszeństwo przed ludzkimi świadkami na ziemi, architektura oparta jest na opowieści.
Beyond: w Gdzie jest nasza kolektywna wyobraźnia.
Teddy Cruz przedstawia ewoluującą koncepcję architekta jako aktywistki zaangażowanej w lokalną politykę.
Przygotowani do przyjęcia bardziej przedsiębiorczego stanowiska, ta nowa postać stara się rozszerzyć luki rynkowe i prawne, aby działać jako programista w interesie społeczności.
Autorzy krótko zaprezentują swoje pomysły, a następnie zaangażują się w dyskusję o tym, jak ich praca umieszcza architekturę na coraz bardziej politycznym terytorium.
.1 po południu .
14.30 Dyskusja: Wielcy mówcy w Moskwie: Reinier de Graaf, Laura Baird Cztery główne dzielnice Moskwy.
- Dzięki uprzejmości Instytutu Strelka Rozmowa o Wielkim Moskiewskim projekcie Aglomeracyjnym.
przetarg prowadzony przez OMA, Strelka Consulting, Project Meganom i Siemens w celu włączenia nowego Dystryktu Federalnego na południowy zachód od Moskwy.
Jest coś paradoksalnego w idei ekspansji .
Moskwa.
Pod wieloma względami miasto jest znacznie większe niż terytorium zdefiniowane na mapach, a bardziej zaludnione niż spisy potwierdzają.
W związku z tym projekt dużej aglomeracji moskiewskiej polega mniej na planowaniu nowej ekspansji urbanistycznej, a bardziej na planowaniu rozwoju retrospektywnego
[przypisy: blacha tytanowo cynkowa cena, wełna mineralna lambda, ogranicznik przepiec ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: blacha tytanowo cynkowa cena ogranicznik przepiec wełna mineralna lambda