Tanie odwierty
Just another WordPress site

Budownictwo i architektura : World Design Capital Helsinki 2012 Pavilion / Aalto University Wood Studio

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

WDC Helsinki 2012 Wraz z otaczającym Muzeum Wzornictwa i Muzeum Fińskiej Architektury, Pawilon jest sercem Światowej Stolicy Designu w Helsinkach 2012.
Otwarty i łatwy do osiągnięcia budynek zaprojektowany przez studentów i specjalistów Aalto University Wood Studio, ich konstrukcja umożliwia organizacja i integracja wielu typów funkcji i zdarzeń poprzez ich fizyczny kształt i funkcję.
Pawilon, który będzie otwarty do 16 września, oferuje bezpłatny program i rekreację dla wszystkich w ciągu 105 dni, w których będzie otwarty.
Więcej zdjęć i opis projektu po przerwie.
Słoneczny budynek pozwoli odwiedzającym cieszyć się najlepszymi częściami lata, trójkątne kratowe zadaszenie zapewni pawilon zabawnemu światłu, które przesuwa się po tarasie w ciągu dnia.
Pawilon zgromadzi gości razem, aby cieszyć się napojami i sztuką, sytuacjami i ludźmi, poznać i wpaść na to, co nowe.
Pawilon składa się z zadaszonego tarasu i dwóch pomieszczeń w kształcie trójkąta.
Mniejszy trójkąt ma kuchnię i kawiarnię na świeżym powietrzu.
W większym trójkącie znajduje się przestrzeń programowa, którą można rozszerzyć na taras.
Lokal gastronomiczny i zaplecze gastronomiczne, a także przestrzeń programowa mogą być zamknięte, a pomieszczenia są częściowo ciepłe.
.
WDC Helsinki 2012 Drewniany pawilon reprezentuje architekturę nowej ery i najlepsze know-how fińskiego budownictwa drewnianego.
Pawilon jest realizowany wspólnie przez Uniwersytet Aalto, Muzeum Fińskiej Architektury, Muzeum Designu, UPM i World Design Capital Helsinki 2012.
Koordynatorem programu jest think tank Demos Helsinki.
Program zostanie uzupełniony o wszechstronną ofertę wystawienniczą Muzeum Wzornictwa i Muzeum Fińskiej Architektury, która będzie zawierała przegląd fińskiego projektu i miasta zbudowanego przez wodę.
.
WDC Helsinki 2012 W pawilonie będzie działać kawiarnia serwująca lokalnie uprawiane letnie jedzenie, a także kącik do czytania, w którym można zapoznać się z aktualnymi publikacjami i skarbami archiwów.
Sklep z wózkami push oferuje produkty WDC Helsinki 2012 na prezenty, upominki i prezenty.
Podstawowy program Pawilonu opiera się na tygodniowym rozkładzie zajęć: we wtorki i czwartki będziemy działać i aktualizować, w środy słuchać i dyskutować, w piątki zrelaksujemy się po pracy w pawilonie piątki, aw weekendy zrelaksujemy się.
W ciągu dnia oferta jest uzupełniana o program lunchowy, aw niedziele będziemy cieszyć się nocami filmowymi.
Pojawi się również specjalny program zbudowany wokół różnych tematów.
.
WDC Helsinki 2012 Projekt: Studenci Aalto University Wood Studio: Pyry-Pekka Kantonen i Markus Heinonen, Marko Hämäläinen, Janne Kivelä, Wilhelmiina Kosonen, Inka Saini Lokalizacja: Lot między Muzeum Wzornictwa i Muzeum Fińskiej Architektury, Helsinki, Finlandia Korepetycje: Profesor Pekka Heikkinen, inżynier Hannu Hirsi, architekt Risto Huttunen, projektant Mikko Paakkanen, architekt Karola Sahi Kierownik projektu: Ransu Helenius Drewno i materiały kompozytowe: UPM Strong, UPM WISA Twin, UPM Wida Birch, UPM Lamwood, UPM ProFi Constructor: World Design Capital Helsinki 2012 Pomieszczenia i usługi: Program trójkątny, usługi Czytanie, narożnik, Kawiarnia, Sklep z wózkami, WC, Wi-Fi Rozmiar: Powierzchnia zadaszonych obiektów 470 m2 Komponenty i umocowania: Stara Dach Materiał: VINK Finlandia Farby: Tikkurila, Amcom Finlandia Programowanie: Demos Helsinki Zastawa stołowa: Iittala Taras Ławki: Architekt Philip Tidwell, Uniwersytet Aalto Meble: Martela, Trash Design Dźwięk i światło: Eastway Sound & Lightning Enviro nmental Zarządzanie: Lassila & Tikanoja Projekt graficzny: Kokoro & Moi Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź ich oficjalną stronę tutaj.
[patrz też: ile kosztuje malowanie ścian, oznaczenia na mapie, odsprzedaż energii elektrycznej ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: ile kosztuje malowanie ścian odsprzedaż energii elektrycznej oznaczenia na mapie