Tanie odwierty
Just another WordPress site

Budownictwo i architektura : NYU Bobst Library Renovation / Joel Sanders Architect

Posted in Uncategorized  by admin
September 1st, 2019

NYU Jak donosi David W Dunlap dla NYTimes, przywrócenie bezpieczeństwa stosowane do Philip Johnson i Richarda Fostera Elmer Holmes Bobst Library na kampusie NYU w pobliżu Washington Square jest bliskie ukończenia.
Podczas gdy biblioteka, która została zbudowana na początku lat siedemdziesiątych, pozostaje nienaruszona – ogromna przestrzeń atrium.
gwałtowny wzrost 150 stóp.
okazuje się być bardziej niebezpiecznym zagrożeniem niż wspaniałe doświadczenie architektoniczne zamierzone przez architektów.
Od 2003 roku biblioteka została zepsuła, twierdząc, że żyje trzech studentów, którzy skoczyli na śmierć (nawet po zainstalowaniu przez uniwersytet 8-stopowych barier poliwęglanowych).
Za zadanie wyeliminowania możliwości takiego przyszłego wystąpienia, Joel Sanders Architect odpowiedział perforowanym ekranem alumium, który całkowicie odgradzał atrium od poziomu biblioteki.
Więcej po przerwie.
Zaprojektowany jako przypadkowy układ pikseli, który uzupełnia minimalistyczną estetykę budynku, matowe brązowe panele o wysokości 20 stóp eliminują ogromne panoramiczne widoki w bibliotece, a zamiast tego dzielą widoki na rozproszone fragmenty.
Ekran, w żaden sposób nie rzucający się w oczy barierą , całkowicie zmienia poczucie przestrzeni w bibliotece.
Dunlap wyjaśnił: Oni mogą.
w odpowiednim świetle.
wyglądają równie słabo jak teatralnie.
.
NYU Jednak nic nie może przynieść początkowego efektu chodzenia do Bobst na poziomie gruntu, Naprawdę nie tracisz wizualnych cech oryginalnego atrium.
To prawie jak piękny kawałek koronki, który został naciągnięty na balkonach.
wyjaśnił Andrew T.
Repoli, dyrektor ds.
zarządzania budową na Uniwersytecie Nowojorskim.
.
David W.
Dunlap / The New York Times Nowa interwencja jest zgodna z wymogami NYU dotyczącymi przejrzystości i przepuszczalności, a według rzecznika Johna Beckmana panele prezentują szansę na poprawę jakości, charakteru i tożsamości tej ważnej instytucji NYU.
.
David W.
Dunlap / The New York Times Pracując z usługami budowlanymi SHoP, płyty 280+ zostały cyfrowo wykonane z 39 różnych wzorów wzorowanych na Catia.
.
NYU Obecnie trwa renowacja, ale ponieważ studenci NYU powracają na semestr w ciągu kilku tygodni, biblioteka z pewnością będzie gospodarzem dla całej krytyki.
Ciekawe, jak rozwijają się te opinie, zwłaszcza, że ekrany mają wyłącznie na celu ocalenie życia.
Opierając się na tak delikatnej kwestii, czy ekrany nadal będą wymagały tego samego rodzaju krytyki architektonicznej.
.
David W.
Dunlap / The New York Times Co sądzisz o nowych ekranach.
Daj nam znać w komentarzach poniżej.
.
Flickr user loop_oh.
Używany na licencji Creative Commons
[podobne: okno balkonowe przesuwne cena, kalkulator budowlany, oznaczenia na mapie ]

Tags: , ,

Komantarze do artykulu sa obecnie zamkniete, popros administratora strony o ich otwarcie jesli chcesz wziasc udzial w dyskusji pod artykulem. Kontakt do administracji w zakladce kontakt.(Mozliwe jest rowniez przeslanie propozycji tematow ktore mozemy uwzglednic w nastepnych naszych artykulach, bedziemy wdzieczni za wasze cenne sugestie i postaramy sie je wykorzystac przy kolejnych wpisach.)

Powiązane tematy z artykułem: kalkulator budowlany okno balkonowe przesuwne cena oznaczenia na mapie